The WONDER’DAN İLK GÖRSEL YAYINLANDI tHE WONDER ÇIKIŞ TARİHİ, KONUSU VE DAHA FAZLASI

İrlanda’da çekimleri başlayan, Netflix’te yayınlanacak olan psikolojik gerilim filmi ‘’The Wonder’’dan ilk görsel yayınlandı.

”Midsommar””Lady Macbeth” ve”Little Women” filmleriyle adından övgüyle söz ettiren Florence Pugh’ın başrolünde yer aldığı film, Emma Donoghue’nun beğenilen The Wonder romanından, Şilili yönetmen Sebastián Lelio tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.  Senaryosunu, Florence Pugh’un daha önce başrolünde yer aldığı ”Lady Macbeth” filminin de senaryosunu kaleme alan Alice Birch ve romanın yazarı Emma Donoghue ile, yönetmen Sebastián Lelio ‘nun birlikte kaleme aldığı film; 1862 yılında İrlanda’nın Midlands’ında; 19. yüzyılın “oruçlu kızlar” fenomeninden esinlenilen psikolojik gerilim, 11 yaşındaki Anna O’Donnell’in hikayesini odağına alıyor.

Bir İngiliz hemşire, yemeyi içmeyi keserek hayatta kalan ve  bir mucize gibi görünen kız çocuğunu gözlemlemek için küçük bir İrlanda köyüne getirilir. Bir yandan turistler, cennetten gelen manna ile yaşadığına inanan on bir yaşındaki Anna O’Donnell’in kulübesine akın ederken, bir yandan da bu olayı haber yapması için bir gazeteci gönderilir. Bir kızın aylarca yemek yemeden hayatta kaldığı söylenen hemşire, çok geçmeden kendini çocuğun hayatını kurtarmak için savaşırken bulur.

Sebastián Lelio filmle ilgili: “Emma Donoghue’nun güçlü romanı The Wonder’ı  beyaz perdeye taşımak bana sadece akıl ve inanç, birey ve toplum, itaat ve isyan arasındaki çarpışmayı tasvir etme şansı vermekle kalmıyor, aynı zamanda neyin ne olduğuna dair kendi yorumumu keşfetme şansını da sunuyor. Bir dönem  filmi olabilir, ancak çekici ve cesur Florence Pugh’un vahşi kadın başrolümüzü oynayacağından daha fazla heyecan duyamazdım .’’ dedi.

Filmin oyuncu kadrosunda Florence Pugh  Tom Burke , Niamh Algar , Elaine Cassidy , Kíla Lord Cassidy , Toby Jones , Dermot Crowley , Brían F. O’Byrne ve Ciaran Hinds gibi isimler eşlik ediyor.

”The Wonder” 2022’de Netflix‘te izleyici karşısına çıkacak.